Formacja Tańca Towarzyskiego FLESZ

 


::

Formacja Tańca Towarzyskiego FLESZ istnieje od listopada 2001 r. Powstała ona z porozumienia trzech instytucji - Nowogardzkiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Tańca FLESZ pana Mikołaja Kubiaka. Jako formacja działała do roku 2004, natomiast od 2005 w grupach FLESZ rozpoczęła się nauka tańca sportowego, przygotowująca pary do startów w turniejach tańca towarzyskiego. Pary tańczące pod patronatem Nowogardzkiego Domu Kultury odnoszą wiele sukcesów na arenie wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej np. Mistrzostwo oraz vice mistrzostwo Okręgu Zachodniopolskiego w 2007 r., wielokrotni medaliści imprez rangi ogólnopolskiej.

Trenerami zespołów FLESZ I, FLESZ II i FLESZ III są Mikołaj Kubiak. Obecnie w Nowogardzie tańca towarzyskiego w ww. zespołach uczy się ok. 250 dzieci.

W grupach tych duże znaczenie odnosi zaangażowanie rodziców, dzięki którym w 2003 roku po raz pierwszy odbyły się "Nowogardzkie Spotkania Taneczne". Od 2006 roku impreza ta przekształciła się w Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 5 do 105 lat na wspaniałą zabawę z tańcem.

 

Kino