ORKIESTRY AKORDEONOWA
Instruktor LESZEK J UREK

PLAN ZAJĘĆ
Wtorek 10.00-12.00
Czwartek18.00-20.00

 


::

Jakie były początki?
Wszystko zaczęło się jesienią 2001 roku, od pomysłu na orkiestrę akordeonową założoną z emerytów, rencistów, bezrobotnych, tudzież jeszcze pracujących.
Pod takim hasłem, w drugiej połowie października odbyła się pierwsza próba założenia orkiestry. Patronował tej idei Nowogardzki Dom Kultury na czele z Panią dyrektor, która bardzo chciała mieć u siebie taką orkiestrę.
Po kilku obiecujących próbach zaczęły się dość poważne kłopoty z frekwencją. Obowiązki zawodowe pracujących, kłopoty zdrowotne najstarszej części zespołu, doprowadziły do tego, że na próbach byłem ja i jeszcze dwóch akordeonistów.
To jest pomysł!
Taka patowa sytuacja trwała aż do połowy lutego. Wtedy to zachęcony przez kolegów (członków zespołu) Aleksandra Śmigla i Mirosława Martynowicza, zdecydowałem się postawić na młodzież.
Po około dwóch tygodniach poszukiwań uformował się skład siedmioosobowego zespołu akordeonistów, któremu towarzyszyły dwa keyboardy.
Sami faceci, a co z piękniejszą częścią społeczeństwa?
Rodzynkiem w tym składzie jest Natalka Kozieł - uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej, grająca na akordeopnie
Na akordeonach towarzyszą jej nieco tylko starsi koledzy: Oskar Skuza, Gracjan Sierociński i Paweł Zientara, a na keyboardach: Bartek Pędziwiatr i Damian Śmigiel
I co dalej?
Połączenie pewnego doświadczenia i rutyny z młodzieńczym zapałem, zaczęło dość szybko przynosić obiecujące efekty.
Inauguracyjny występ odbył się 12 lipca podczas otwarcia VI Miedzynarodowego Festiwalu Filmu - Muzyki - Malarstwa "Lato z Muzami" Nowogard 2002 - gdzie jak pisał redaktor miejscowej gazety "... znane melodie wykonane w porywającym stylu, wprowadzały wszystkich obecnych w doskonały nastrój".
Zespół wykonał wówczas sześć utworów muzycznych m in.: "Zorbę", "Kto tak kradnie jak on", "Love story", czy "Walc Barbary"
Skład się poszerza!
W następnych miesiącach do zespołu dołączyła koleżanka Urszula Rak oraz dwaj młodzieńcy: Łukasz Włodek i Wojtek Bielski - cała trójka akordeonistów.
W takim składzie zespół koncertuje i przygotowuje coraz ambitniejszy program

Kino