KOŁA PLASTYCZNE

 


::

KOŁA PLASTYCZNE

W Domu Kultury od kilkunastu lat działają koła plastyczne, które swoją pracą twórczą promują swoje miasto Nowogard w kraju i za granicą. Pierwsze koło plastyczne powstało w 1975r uczestnikami tego koła były dzieci ze szkół podstawowych. Praca z dziećmi i rozwijanie ich umiejętności artystycznych, a także rozbudzanie twórczego myślenia dawała wiele satysfakcji i dobre wyniki w konkursach.

Natomiast młodzież chętna była do poznania nowej techniki malarskiej, jaką jest malarstwo farbami olejnymi. I tak powstało koło młodzieżowe pod nazwą "Malarstwo sztalugowe".

Na zajęciach uczyli się wykonywania blejtramów, gruntowania oraz doskonalili technikę malarstwa olejnego.

Duże zainteresowanie młodzieży technikami malarskimi i innymi, skłoniła mnie do założenia następnego koła plastycznego, które zajmowało się wyłącznie Batikiem.

Obecnie w Domu Kultury działają prężnie trzy koła plastyczne:

* Koło dziecięce od 7 do 13 lat.

* Koło młodzieży - malarstwo na płótnie.

Założycielem kół plastycznych i prowadzącym jest st. instruktor Zofia Frydryk.

Uczestnicy kół biorą udział w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich, międzynarodowych oraz lokalnych. Poprzez swoją pracę artystyczną i czynny udział w różnych imprezach promują miasto Nowogard a także są doceniane i nagradzane wieloma prestiżowymi nagrodami.

Działalność kół plastycznych daje mieszkańcom miasta wiele wrażeń artystycznych, poprzez wystawianie swoich prac plastycznych.

Młodzież chętnie służy pomocą przy organizowaniu wystaw malarskich, fotograficznych oraz prac przestrzennych. Obecna jest również przy rysowaniu, malowaniu scenografii do różnych widowisk w ciągu roku a także przy dekoracjach sceny imprez plenerowych.

 

 

Kino